יציאה בשעה 08:00 וחזרה בשעה 12:30

חמישי, 7.9.23 - בעקבות נחל הקישון מתקופת התנ"ך ועד ימינו | בהדרכת אב"ס מעוז

נתחיל את הסיור בפארק הרכבת של אלרואי. משם בהליכה קצרה נגיע למעין אלרואי ועם זרימת מימיו נרד לחיבור עם הקישון. נשחזר את קרב דבורה וברק בסיסרא. נמשיך בנסיעה לגשר ולפארק ג'למי, לחוות את זרימת המים ולראות את הגשרים המפורסמים של רכבת העמק. נספר את סיפורו המרתק של איש הצללים מאיר מקס בנט ז"ל. נמשיך לנפתול הקישון אחד הפרויקטים לטיהור הקישון, במידה ויישאר זמן נסיים בפארק שפך הקישון במעגן היכטות. עלות 80 ש"ח למשתתפ/ת.

חמישי, 26.10.23 - איש הפסיפלורה ומפעל לבנדר | הדרכה מקומית

ניסע למושב עין עירון, בצפון השרון, למרכז מבקרים מיוחד במינו: בית האריזה של איש הפסיפלורה. שם נשמע הרצאה מרתקת העוסקת ביצירתיות, יזמות וקבלת החלטות בחיים, נסייר במטע הפסיפלורה ונכיר את סגולות הצמח והפרי וכמובן נלגום מליקר פלורה העדין. משם נמשיך למרכז המבקרים של מפעל "לבנדר", ניפגש עם מקימי "לבנדר", נשמע את הסיפור של הקמת המפעל ומה ולמה בכלל חשובה קוסמטיקה טבעית. עלות 80 ש"ח למשתתפ/ת.

חמישי, 2.11.23 - הארבל ונבי שועייב | בהדרכת אב"ס דן אשכרי

ניסע אל גן לאומי ארבל - הסיור יכלול הליכות קצרות, תצפיות מרהיבות, סיפורים היסטוריים, שחזור בית הכנסת הקדום - ארבל, מתקופת המשנה והתלמוד. משם ניסע לביקור קצר בנבי שועייב אתר העלייה לרגל של העדה הדרוזית. עלות 80 ש"ח למשתתפ/ת.

חמישי, 7.12.23 - שמן זית וביקור בחוות קיימא | הדרכה מקומית

ביקור מודרך בבית הבד במשק גלילי שבבית לחם הגלילית. בביקור נשמע על תהליך הפקת השמן בשיטה אקולוגית, על סגולות שמן הזית ושימושיו במטבח הים תיכוני, שם נטעם מהשמן. משם נמשיך לחוות קיימא בנהלל. חווה אקולוגית לגידול ירקות בשיתוף הקהילה - המנוהלת על ידי נשים בלבד ומהווה מסגרת תעסוקתית וחינוכית עבור נערות שאינן חלק ממערכת החינוך הפורמלית. עלות 80 ש"ח למשתתפ/ת.

חמישי, 4.1.24 - רפואה משלימה בזרזיר וקפה פרסקו | הדרכה מקומית

ניפגש עם סלאם, שעוסקת ברפואה בדואית מסורתית. סלאם הביטה ולמדה את שיטות הטיפול המקובלת המסורת הבדואית מאמה: כוסות רוח
יבשות, הקזת דם (חוג'מה בערבית) על מנת לנקז רעלים מהגוף, שמנים ושיטות טיפול מסורתיות אחרות. ניסע לבקר את סלאם בביתה שבזרזיר, הבית הוא חוויה מרשימה כשלעצמה. סלאם תסביר לנו על הרפואה המסורתית בליווי הדגמות והתנסות. משם ניסע לקפה פרסקו נשמע סיפורים על גילוי הקפה,
איך הוא התפשט בעולם, איפה גדל. התהליך מהצמח ועד לכוס הקפה והעיבוד מהפרי ועד לפולים הקלויים. נצפה בהדגמת קלייה והסבר על אמצעי ההכנה השונים של משקה הקפה. עלות 80 ש"ח למשתתפ/ת.

חמישי, 8.2.24 - סיור בנחך שופט לאחר השיפוץ | בהדרכת דן אשכרי

המקום היה סגור למטיילים לאחר השיטפון בחורף 2021, שסחף עמו את שבילי העץ והגשרים באזור הפארק. מזה שנתיים, שקרן קיימת לישראל
סגרה את אזור חניון החרובים ונחל שופט וערכה שיפוץ מסיבי לכל האזור. אנו נסייר, נחווה ונהנה מהאזור ונשמע על סיפורי המקום. עלות 80 ש"ח למשתתפ/ת.

חמישי, 7.3.24 - סיור בגני רמת הנדיב | בהדרכת ד"ר רחלי שוורץ צחור

נצא לטייל בגני רמת הנדיב המרהיבים. יחד עם ד"ר רחלי שוורץ צחור נחווה את ההיסטוריה, טובלת בערוגות ירוקות ופורחות. נבקר בגן המפלים המצל על מפת האבן של מושבות הברון, נכנס למערת קבר מלאת הוד בה נטמנו הברון רוטשילד ורעייתו. נהלך בגן הוורדים המקיף מזרקות ושעון שמש יפיפה ובגן הריחות בו שתלו צמחי בושם ותבלין. נשמע מה רצו מתכנני הגן להביע בעזרת התכנון הנאה והמוקפד של הגן. בנוסף, נצפה בסרט היפיפה "מעבר לגנים", נבקר במרכז המבקרים זוכה פרס Leed לקיימות ונבקר בגן "טביעת הרגל" שהינו גן מיוחד לפרפרים. עלות 80 ש"ח למשתתפ/ת.

חמישי 11.4.24 - סיור ב"כרמל יבולים" | הדרכה מקומית

הסיור מתחיל בהסבר קצר על העסק המשפחתי על המוצרים ולאחר מכן, נצפה בסרט קצר. משם נמשיך לביקור במשתלה, במכונת זריעה ובחממות ונלמד על הגידול הידרופוני מזרע דרך כל שלבי הגידול. ׳נמשיך את הביקור בבית האריזה ונקפוץ ללול ביצי החופש - לול מיוחד במינו. נסיים את הסיור בחנות כרמלים. עלות 80 ש"ח למשתתפ/ת.

חמישי  2.5.24 - מוזיאון המיניאטורות ביוקנעם ונחל קרת  | הדרכה מקומית
בקומה השנייה של מבנה טיפוסי בחברת הייטק נמצא "עולם קטן גדול "ֿ, מוזיאון מיניאטורות שבו מוצגות יצירותיו של משה זמטר. במשך 30 שנה זמטר בנה עולמות זעירים מלאי קסם. בחלל הבהיר ורחב הידיים, בתוך ארונות זכוכית, מוצגות המיניאטורות שזמטר בנה: חנות הנעליים של אבא, המטבח של סבתא, חדר הכביסה בבית ההורים, בית המרקחת בעיירה קטנה במזרח גרמניה וגם פארק שעשועים, הלובר בפריז, כנסת ישראל ועוד ועוד. ככל שיאפשר מזג האוויר, נבקר בגן נחל קרת ששוחזר בלב העיר יוקנעם. עלות 80 ש"ח למשתתפ/ת.

יום חמישי 6.6.24 - אומנות בתמרת | הדרכה מקומית
ניסע ליישוב תמרת, נתחיל את הביקור בחצר ביתה של טובה בירן יוצרת פסלים גדולי מימדים, עשויים בבניית יד, מחומר קרמי בשריפה גבוהה. הפסלים הגדולים מוצבים בחצר ביתה בביקור נסייר ולהתרשם מהפסלים ואופן שילובם בגינת הצל הייחודית, ונשמע את הסיפורים שמאחורי הפסלים, מקורות ההשראה ואופן היצירה. לאחר מכן, נבקר בגלריה של מיכל יערי, בה מוצגת תערוכת הרקמות מעשה ידיה: " מסיבת החיים". תערוכה בה רקומות למעלה מ 500 דמויות של נשים ולכל אישה כתבה סיפור. במפגש, מיכל תספר את סיפור חייה האופטימיים, מעשיה ,תציג את התערוכה וסיפורי הדמויות. עלות 80 ש"ח למשתתפ/ת.

טרקטור

לפרטים והרשמה

תמי אידלשטיין
מנהלת תחום תרבות ופנאי בעמותה
04-6520725